$9.50 – $29.50
Math in motion. Students roll dice to choose an exercise move and a number to multiply. Gets their brains and bodies moving at the same time!
Includes instructional bundle and hands-on materials. Available in 2 pack sizes.
Digital resources
Hands-on materials (for 4 students or 24 students)